חיפוש פעילויות הדרכה

מ
x
עד
x

כנס המנכ"לים והמזכירים ברשויות המקומיות, אילת, מאי 2017

הקש להגדלה! (הגדל)
הקש להגדלה! (הגדל)

הכנס השנתי למנכ"לים ולמזכירים ברשויות המקומיות התקיים בחודש מאי 2017 תחת הכותרת: "מנהיגות בעולם דיגיטלי".

באיחור אופנתי מגיעה הדיגיטציה גם לעולם המוניציפאלי ומשנה תוך כדי כך את ניהולו.

מנכ"לי הרשויות מתמודדים מידי יום עם השלכות השינוי ועומדים בפני דילמות ניהוליות הקשורות בו. לצד זה עומד הרצון להוביל מהלכים מקדמי דיגיטציה וחדשנות ברשויות המקומיות.

 

הכנס היווה קרקע לדיון ושיח בנושאים אלה לצד נושאים נוספים הרלונטיים לעבודת המנכ"לים והמזכירים ברשויות.
את הכנס פתח השופט בדימוס יוסף חיים שפירא, מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בהרצאה שעסקה ב "ביקורת המדינה בעידן הדיגיטלי".

גב' שי לי שפיגלמן, ראש מטה ישראל דיגיטלית הציגה את פרוייקט "מובילים דיגיטליים" במושב שכלל פאנל בהשתתפות מנכ"לי רשויות הלוקחים חלק בפרוייקט.

עוד כיבדו אותנו בנוכחותם נציג סיסקו ישראל ומייקרוסופט במושב שעסק בערים חכמות.

 

לא שכחנו את הבחירות הקרבות ובאות לרשויות המקומיות ובמושב מיוחד "פיצחו" המנכ"לים הותיקים והחדשים את הדרך לבחירות בעזרתם המקצועית של אופיר פז - פינס, ראש המכון לשלטון מקומי, אוניברסיטת ת"א עו"ד נועה בן אריה ורני בר און, יועצת ארגונית.
מקום מרכזי ניתן לדיון מעמיק בשאלת הדיור הציבורי תוך שיקוף המציאות הישראלית מכמה נקודות מבט בהשתתפותם של עיתונאים וראשי רשויות.

במושב ייחודי וייעודי מנכ"לי המועצות האזוריות התכנסו לניסוח מתווה עבודה חדש לטיפול בנושא כח האדם במועצות האזוריות בליווי חגית מגן, ראש מנהל הסכמי שכר במרכז השלטון המקומי.

 

בין לבין העשירו המשתתפים את הידע הכללי בהרצאתו המרתקת של העיתונאי איתי אנגל - במסלול דאע"ש (המדינה האיסלמית)– המספקת מבט מעמיק ומעניין על צמיחת דאע"ש בעולם הערבי ובכלל.

 

פגשנו את שלמה בראבא לערב חד פעמי, נסענו לטיול חוויתי בג'יפים בהרי אילת, והכי חשוב – במהלך הכנס המנכ"לים הכירו, התגבשו ולמדו זה מזה.